Daugiau nei 20 metų UAB „Vara“ kaupia patirtį ruošiant statybinę  medieną. Gamybos modernizavimas bei naujųjų technologijų  integracija leido ištobulinti visus šios statybinės medžiagos paruošimo žingsnius. Todėl šiandien savo klientams galime garantuoti, jog pas mus įsigyta statybinė mediena bus gerai išdžiovinta iki reikiamo drėgnumo, kokybiškai nuobliuota ir pristatyta tiesiai į statybos aikštelę.

Patvirtintos kokybės statybinės medienos medžiagos

UAB „Vara“ ruošiamos statyboms skirtos medžiagos yra sertifikuotos ir licencijuotos. Jos apdorojamos pagal IPPC/ISMP15 standartą bei žymima specialiais ženklais, identifikuojančiais šį standartą. IPPC/ISMP15 standartas – pasaulyje priimtas karantininių kenkėjų kontroliavimas specialiomis priemonėmis. Šiame standarte nurodytos priemonės sunaikina didžiąją dalį karantininių kenkėjų bei reikšmingai sumažina kitų kenkėjų skaičių, kurie gali būti susiję su tam tikra pasirinkta pakavimo medžiaga.

Mūsų  ruošiama mediena statyboms taip pat žymima CE ženklu. Tai Europos Sąjungoje priimtas medienos gaminio atitikimą tam tikriems reikalavimams patvirtinantis ženklas. Turimas kilmės patvirtinimo sertifikatas arba dar kitaip vadinamas FSC gamybos grandinės sertifikatas suteikia galimybę nustatyti visą gaminio kelią: nuo atsakingai tvarkomo miško iki galutinio pirkėjo.

Nepakeičiama medžiaga statybose

Nors šiuolaikinės statybos technologijos yra itin pažengusios ir toliau tobulėja, statybų reikmėms vis dar naudojama mediena. Dėl ypatingų  savo savybių ji plačiai naudojama kaip apdailinė ar konstrukcinė medžiaga. Medinį karkasą turinčių pastatų pagrindinės konstrukcijos gaminamos iš statybinės medienos.

UAB „Vara“ medienos gaminių asortimente yra visi pagrindinių  bei karkasinių konstrukcijų statymui reikalingi medienos matmenys. Įmonė dirba ne tik pagal standartus, bet taip pat yra pasiruošusi patenkinti individualius klientų poreikius, paruošti įvairią statybinio tipo medieną geriausiai tinkančią Jūsų projektams.

Statybų mediena vadinamos sijos, tašai, gegnės, bei kitos įvairios lentos. Vis dėlto, statyboms tinka ne visos medienos rūšys. Renkantis tinkamiausią statybį medį, svarbu atsižvelgti į pagrindines jos savybes: kietumą, tankį bei tekstūrą. Jei statybų mediena pasirinkta tinkamai, Jūsų konstrukcija bus patvaresnė, saugesnė bei ilgaamžė.

Statybinė  mediena paprastai gaminama iš eglės ar pušies medienos. Šių  spygliuočių mediena pasižymi išskirtiniu minkštumu, lengvumu, yra lengvai apdorojama. Džiūdamos šios medienos rūšys itin mažai traukiasi, todėl galime pasiekti didesnio tikslumo.

Pušis naudojama tiek vidaus, tiek išorės statybos darbuose. Dažniausiai ji naudojama apdailai, turėklams, grindims, luboms, stogų konstrukcijoms, durims ir langams. Impregnavus pušies medieną, ją taip pat galima naudoti terasų dangai bei fasadų apdailai. Be to, pušies medienoje esantys eteriniai aliejai gali sukurti itin malonų kvapą patalpoje.

Statybinė  eglės mediena tinka įvairioms konstrukcijoms, nes smulkios jos šakos suteikia atsparumą laužimui. Nors egliena yra sunkiai obliuojama ir sakinga, tai – nepakeičiama statybinė medžiaga. Iš jos gali būti gaminami rąstiniai nameliai, pirtys, teraslentės, dailylentės ir praktiškai viskas, ką galime panaudoti lauke.  Dėl savo ypatingų savybių eglė naudojama ne tik statybose, bet ir baldų ar muzikos instrumentų gamyboje.

Ką rinktis: džiovintą ar nedžiovintą statybinę medieną?

Statybės medienos medžiagos gali būti džiovinta arba nedžiovinta. Visgi statybose dažniausiai naudojama džiovinta mediena. Ji yra maždaug du kartus stipresnė  už nedžiovintą. Džiovintas medienos produktas geriau atlaiko dideles apkrovas, yra stabilesnis, ilgaamžiškesnis bei atsparus mėlynavimui. Maža tikimybė, jog džiovinta mediena trauksis ar deformuosis.

Norint, jog statybinė mediena tarnautų dar ilgiau bei patikimiau, rekomenduojama ją impregnuoti. Giluminiu būdu impregnuotas medis bus atsparesnė puvėsiams, bakterijoms bei grybeliams, jos nepuls įvairūs vabzdžiai ir graužikai.


VIS DAR YRA NEAIŠKUMŲ DĖL STATYBINĖS MEDIENOS? SUSISIEKITE NURODYTAIS KONTAKTAIS IR PADĖSIME JUMS!