Namo fasadas, apdaila turi dvi pagrindines funkcijas. Viena jų – papuošti pastato išorę. Antroji, ne ką mažiau svarbi, funkcija yra apsauga nuo atmosferos reiškinių: vėjo, ultravioletinių spindulių, lietaus, sniego ir korozijos. Žinoma, tai ne vienintelis elementas saugantis namą, tačiau apdaila yra pirmasis barjeras, sulaikantis perteklinę drėgmę. Tačiau tik tinkamai įrengtas fasadas gali tapti ilgaamžiu.

Fasadas, apdaila – tai išorinė pastato dalis, suteikianti estetinį vaizdą, kurianti pridėtinę vertę. Medinis fasadas visuomet žavi savo klasika bei elegancija. Nuo senų laikų Lietuvos gyventojams buvo artimas namas, kuriame dominuoja medis. Anuomet namų fasadai buvo puošiami pjautomis bei tašytomis lentomis. Šiandien statant naujus ar renovuojant senus medinius namus siekiama išskirtinumo, originalumo: mediena derinama su kitomis apdailos medžiagomis.

Fasadas apdaila – individualūs sprendimai pasitelkiant dailylentes

Lauko dailylentes architektai dažniausiai naudoja pastatų lauko sienų, pastogių apdailai arba lauko apdailos dizaino sprendimams išpildyti. Dailylentės iš medžio yra labai populiarus sprendimas, kai norima, jog pastato fasadas pasipuoštų natūralia, ekologiška apdaila. Fasadas medine apdaila teikia šilumos ir jaukumo.

Medinių lauko dailylenčių gamybai įprastai naudojami spygliuočiai – pušis ar eglė. Lauko apdailai tinkamesnės eglės medienos dailylentės, nes eglės mediena, veikiama drėgmės, mažiau deformuojasi. Medinės dailylentės paprastai išpjaunamos taip, jog būtų galima prie namo jas tvirtinti širdies puse į išorę. Tik taip gali būti išvengta lentos „išsirietimo“.

Dailylenčių ilgaamžiškumas priklauso nuo jų storio, pasirinktų padengimo priemonių. Jas galima dažyti, lakuoti, impregnuoti. Kokybiškų medinių dailylenčių konstrukcija gali laikyti apie du dešimtmečius bei puošti Jūsų namo fasadą natūralumu, geriausiomis medžio savybėmis.

Medienos apdirbimo srityje 25 metų patirtį sukaupusi UAB „VARA“ gamina eglines dailylentes šiurkštaus ir obliuoto paviršiaus fasadams. Tai ekologiška Jūsų namo apdaila. Priklausomai nuo profilio savo klientams galime pasiūlyti lygaus-obliuoto arba šiurkštaus-neobliuoto paviršiaus dailylentes. Medienos dailylentės pirmiausiai yra išdžiovinamos ir tik tuomet obliuojamos. Tokia darbų atlikimo eiga užtikrina aukščiausią gaminių kokybę. Obliuotos dailylentės gaminamos stačiais arba apvalintais kampais, lygiu arba šiurkščiu paviršiumi.

Obliuota ar neobliuota dailylentė?

Lietuvoje populiarėja šiurkštaus paviršiaus fasadas – apdaila, gaminama pagal tam tikrą technologiją. Pirmiausia, mediena yra išdžiovinama iki tam tikro drėgnumo lygmens. Tuomet specialia įranga išgaunamas pirminis medienos pašiaušimas arba šiurkštumas. Tik atlikus šiuos procesus, mediena pradedama obliuoti, suteikiant dailylentei norimą profilį. Neobliuoto, šiurkštaus paviršiaus lauko dailylentė pasižymi ilgaamžiškumu ir didesniu atsparumu oro sąlygoms, ji sugeria daugiau dažų, kurie neblukdami laikosi ilgą laiką.

Lygi, obliuota fasadų apdaila nuo šiurkščios skiriasi profilių įvairumu. Ji gali būti tiek klasikinė amerikietiška, tiek imituojanti sienojas ar net rąstus. Tokios dailylentės puikiai tiks sodybai prie ežero ar miško, ypač pirties statybai. Jūsų namo fasadas, padengtas obliuotų dailylenčių apdaila, atrodys itin estetiškai. Obliuotos medienos dailylentės pasižymi gausiu įvairiausių matmenų ir profilių asortimentu. Tai suteikia nevaržomą laisvę kurti eksterjerą, renkantis geriausiai tinkančius sprendimus.

Net tik fasadams, bet ir tvorų apdailai

UAB „VARA“ lauko dailylentėmis gali būti įrengiamas ne tik lauko fasadas. Jos taip pat naudojamos tvoroms, gražinančioms namų aplinką. Medinės tvoros nesudėtingai įrengiamos bei lengvai formuojamos, gali būti įvairių formų bei spalvų. Klasikinė medinė tvoros apdaila šiandieniniame eksterjero planavime yra pritaikoma gan plačiai, ja tveriamos tiek kaimo sodybos, tiek modernūs miesto namų sklypai.

Medinis namo fasadas, apdaila – tai išskirtinis eksterjero sprendimas Jūsų namui. Medinės konstrukcijos suteikia ekologišką išvaizdą, prideda daugiau natūralumo. Medines dailylentes galime vadinti seniausia dailylenčių rūšimi, kuri ir šiandien laikoma rimta alternatyva tarp fasado pasirinkimų. Papuoškite savo namus geriausiomis medžio savybėmis ir Jūs!